KÜLTÜR, SANAT, SPOR PROJELERİ

Ankara Barosu’na yakışan bir Hukuk Müzesi

Dünyanın ilk tablet belgelerinden tablet kanunlarına, hukukçuların kullandığı eşyalardan cübbelere, tarihi fotoğraf, belge ve hukuk simgelerinden önemli hukuk insanlarının eserlerine kadar bir çok nesnenin sergilendiği, Ankara Barosu’nun tarihinin anlatıldığı multi medya ve ışık destekli bir Hukuk Müzesi kurulacak.

Gelenekselleşmiş Hukuk Filmleri Festivali

Önemli davaların, tarihi hukuk olaylarının ve tarihe mal olmuş önemli hukuk insanlarının hayatının anlatıldığı filmlerin gösterildiği, sponsorların ve sinema salonlarının desteğinin alınacağı, gösterim öncesinde / sonrasında hukukçular ve sinema yazarlarının filmler hakkında söyleşi yaptığı gelenekselleşecek bir Hukuk Filmleri Festivali düzenlenecek.

Hukuk Karikatürleri Yarışması, Sergisi Albümü

Hukukun ve mizahın hep içiçe olması sebebiyle, Avukat, Hukuk, Mahkeme, Dava, Hakim, Savcı temalarını işleyen ünlü olmuş Hukuk Karikatürleri, eser sahiplerinden izinleri alınarak bir albümde toplanarak basılacak, ayrıca Hukuk Karikatürleri konusunda Karikatür Yarışması düzenlenerek, dereceye giren eserlerin ödüllendirilmesi, sergilenmesi ve basılı bir albümde toplanması sağlanacak.

Baro tarafından desteklenen Sanatçı Avukatlar

Sanatın her dalında faaliyet gösteren Sanatçı Avukatların, eserlerinin Adliyelerde ve Baro salonlarında sergilenmesi ve sergilerinin tanıtımı için her türlü destek verilecek. Ankara Barosu Oyuncularının sahne, dekor, kostüm gibi ihtiyaçları için Baro’dan özel ödenek ayrılacak, hazırladıkları tiyatro oyunlarının Baro Konferans Salonu’nda ve diğer tiyatro sahnelerinde sergilenmesi için gereken destekler sağlanacak.

Sadece Hukuk Merkezi değil, aynı zamanda Kültür ve Sanat Merkezi bir Baro

Ankara Barosu, gittikçe azalan kültür ve sanat merkezlerine inat, öncelik Sanatçı Avukatlarda olmak üzere, 250 kişilik salonu ile geceleri ve haftasonları gerçekleştirilecek tiyatro, konser gibi sahne performanslarına ev sahipliği yapacak.
Ankara Barosu şerefli geçmişine kültür ve sanata olan katkılarını da ekleyecek.

Baro tarafından desteklenen Sporcu Avukatlar

Başta Futbol, Basketbol ve Voleybol olmak üzere her tür sporu bireysel veya takım olarak yapan Sporcu Avukatların, ulusal ve uluslararası turnuvalara katılımının masrafları Baro tarafından karşılanacak, düzenli antrenman yapabilmeleri için kamuya ait spor salonları ve sahaları ile uzun süreli anlaşma yapılacak.

Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri için Baro mensuplarına özel anlaşmalar

Anlaşmalı kuruluşlar sadece hastane ve restoranlarla sınırlı kalmayacak, yoga pilates salonları, spor salonları, kültür sanat merkezleri, havaalanı bekleme salonları, seyahat acenteleri, ortak çalışma ofisleri, oteller ve sinema zincirleri ile zenginleştirilecek ve tüm bunlardan yararlanmak için gerekli teknik altyapıya sahip Avukatlık Kimlik Kartı yeterli olacak.

DİĞER PROJELER

STAJYER AVUKATLARA YÖNELİK PROJELER

Mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri ile donatılmış, uzaktan eğitim ve uzaktan ölçme değerlendirme sistemleri ile kendilerini geliştiren, hakları korunan, çalışma koşulları iyileştirilmiş Stajyer Avukatlar ...

NASIL BİR BARO İSTİYORUZ?

Ankara Barosu, idari ve finansal olarak tam bir profesyonellikle yönetilecek, mali ve finansal denetim profesyonel denetim firmalarına bırakılacak. Baro Yönetim Kurulu, özellikle mesleğin gelişimi ve avukatl ...

ENGELLİ AVUKATLARA YÖNELİK PROJELER

Hukuk Kitapları ve Emsal Kararlar taranarak, sesli okuma yazılımlarıyla ses dosyalarına çevrilecek, görme engelli meslektaşlarımızın yararlanabilmesi için Sesli Hukuk Kitapları Kütüphanesi’nde yayın ...

KAMUDA ÇALIŞAN AVUKATLARA YÖNELİK PROJELER

Sadece bildiri yayınlayan ve arada bir panel düzenleyen etkisiz bir Kurul yerine, Kamu Avukatları için etkin çalışan, sorunlarını dinleyen, indirimli aidat ödemeleri için gereken teknik altyapıyı projelendiren ...

MCT Hukuk, Avukat Mesut Can TARIM, Ankara, Balgat